Kapela Všichni Svatí: Každá dobrá píseň by měla projít křtem táboráků

Všichni Svatí nejsou žádní nováčci – do světa vypustili již dvě autorská alba. To poslední dokonce pod taktovkou zkušeného producenta Gerryho Leonarda (David Bowie, Suzanne Vega). Na otázky odpovídal frontman kapely a také textař, českobudějovický rodák, Jan Dvořák.

 

Jaký máte vztah k českému písničkářství? Kde berete inspiraci při tvorbě hudebních linek a tvorbě textů k Vašim písničkám?

Myslíme si, že celý český pop je postaven na písničkářství. Kdo tvrdí, že to tak není, nechce si to připustit. A navíc každá dobrá píseň by měla projít křtem táboráků. Takové to táborové bručení a mručení a cinkot lahvových piv je nejlepší křest…

Na festivalu Slunovrat zahrajete v pátek na hlavní stagi po koncertě zpěváka Xindla X a tím první den festivalu slavnostně zakončíte? Máte již představu, jaké písně při Vašem vystoupení zazní?

Zahrajeme deset písní, těch nejlepších z obou zatím vydaných alb. Nebude chybět známá Vytáhni mě z davu, Made in Germany, Jednou to skončí a další písně, které jsme si minulý rok zahráli na hudebních festivalech a také na turné se slovenskou kapelou No Name.

Jaký máte vztah k vodáctví? Máte nějakou oblíbenou táborákovou píseň?

Velice vřelý, dokonce jsme před pár lety jako kapela sjížděli řeku Sázavu.  A oblíbená píseň? Vlajka vzhůru letí

Co byste vzkázali návštěvníkům nového hudebního festivalu Slunovrat?

Aby si festival s tak slunečním názvem a v tak krásném prostředí Sázavského ostrova, při poslechu pěkné hudby užili tím, že si odpočinou a zahájí tak krásné léto.

Kontakty

Pořadatelé festivalu

Over The Top s.r.o.
Plaská 614/10
105 00, Praha 5 – Malá Strana

Ředitelka festivalu
Nikol Poselová
GSM: +420 608 555 318
e-mail: nikol@slunovratfest.cz

 

Produkce festivalu

e-mail: produkce@slunovratfest.cz

Barbora Jakšová
GSM: +420 739 019 120
e-mail: bara@slunovratfest.cz

 

Stánky a občerstvení

e-mail: stanky@slunovratfest.cz

 

Akreditace pro média

e-mail: akreditace@slunovrat.cz