Aneta Langerová o Slunovratu a Sázavě

Aneta Langerová se posledních 10 let řadí mezi nejoblíbenější zpěvačky v České republice. Svoji poslední desku Na Radosti, na které se nechala inspirovat šumavskou krajinou a opuštěnou magickou osadou, vydala na konci roku 2014. To místo jí učarovalo a pomohlo přivést na svět úspěšné album plné krásných příběhů. Propracované aranže na albu a velice osobitý zpěv posléze zaznamenaly velký úspěch u fanoušků i hudebních kritiků. Po řadě hudebních ocenění a úspěšném jarním turné se smyčcovým triem, přijíždí letos v červnu zahrát, se svou kapelou, na nový hudební festival Slunovrat do Sázavy, ke které má mimořádně vřelý vztah.

Jaký máte vztah k městu Sázava? Prý jste zde začínala svoji hudební kariéru s místní kapelou SPB? 

Sázavu a její okolí mam moc ráda, strávila jsem zde několik let, kdy jsem pravidelně jezdila za svou sestrou Denisou a jejími dětmi. Oslovila mě tehdy místní kapela SPB, jestli bych s nimi nechtěla zpívat a hrát na kytaru. Byla jsem za tuto nabídku ráda, a tak jsem ji přijala. Pamatuju si, že mě ochranka párkrát nechtěla pustit do klubu, kde jsme hráli, jelikož mi tehdy nebylo ani patnáct, a tak jsem to s úsměvem vždy vysvětlovala. Byl to hezký čas a má druhá vzácná zkušenost s kapelou. Také každý rok jezdíme spolu s dobrovolníky čistit řeku Sázavu a její okolí. 

Jaké písně na vašem koncertě zazní? Chystáte něco speciálního, na co se mohou diváci těšit?

Koncert je poskládaný hlavně z písní z alba Na Radosti, ale samozřejmě hrajeme i starší písně, které mají jen trochu jinou úpravu, než na předchozích albech. 

Patříte mezi hlavní účinkující písničkářského festivalu -co byste vzkázala návštěvníkům Slunovratu?

Všem návštěvníkům bych ráda popřála, aby zažili uvolnění a radost, aby se nechali na chvíli vytrhnout z každodenních starostí a spolu se svými přáteli si festival Slunovrat užili za, doufejme, krásného počasí.

Kontakty

Pořadatelé festivalu

Over The Top s.r.o.
Plaská 614/10
105 00, Praha 5 – Malá Strana

Ředitelka festivalu
Nikol Poselová
GSM: +420 608 555 318
e-mail: nikol@slunovratfest.cz

 

Produkce festivalu

e-mail: produkce@slunovratfest.cz

Barbora Jakšová
GSM: +420 739 019 120
e-mail: bara@slunovratfest.cz

 

Stánky a občerstvení

e-mail: stanky@slunovratfest.cz

 

Akreditace pro média

e-mail: akreditace@slunovrat.cz